Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Germe yöntemleri arasında son yılların en popüler işlemlerinden biri olan iple germe uygulaması, ameliyatsız olarak yapılan ve oldukça etkili olan bir tedavi yöntemidir.

İple Yüz Germe Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Oldukça ince iğneler ile gerçekleştirilen iple germe uygulaması, ameliyatsız yüz germe uygulamaları içerisinde en acısız ve etkili işlemlerden biri olarak bilinmektedir. Dr. Mustafa Karataş’ın da uzun yıllardan beri kliniğinde uyguladığı bu işlem, hastaların gerekli olan bölgelerine, iğneler aracılığı ile yerleştirilmekte ve cilt altına yerleştirilen bu iplikler sayesinde bölgede mikro kan dolaşımı artarak cildin onarımı sağlanır.

Botox  uygulaması da yine iple germe uygulamasında olduğu gibi ciltte meydana gelen orta dereceli sarkıklıkların ve kırışıklıkların ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmesinde tercih edilmektedir. Botox aslında oldukça uzun yıllardan beri kozmetik haricinde tıbbi alanlarda kullanılmakta olan bir madde olup, yaklaşık 10 yıl gibi bir süredir kozmetik alanında hayatımızda bulunmaktadır. Ancak oldukça etkili ve acısız bir uygulama olan botox kırışıklıkların giderilmesinde son derece etkili ve tercih edilen yöntemlerden biridir.

Botox Nasıl Uygulanır?

Botox işlemine başlamadan önce mutlaka işlem yapılacak alanlar belirlenir ve sonrasında bölgeye kremler sürülerek uyuşması sağlanır. Uyuşan bölgelere ince uçlu iğneler ile botox maddesi enjekte edilerek, bölgedeki kasların kısa bir üreliğine etkisiz hale gelmesi sağlanarak, kırışıklıkların giderilmesi gerçekleşmektedir.

Kaş Arası Botoks uygulaması da yine özellikle stresli bir çalışma yaşantısı olan kişilerde sıklıkla meydana gelen kaş arası kırışıklıkları ve aşırı mimik hareketlerine bağlı çizgilerin giderilmesinde tercih edilmekte ve doktorumuz Mustafa Karataş tarafından uygulanmaktadır.

Kaş Arasına Uygulanan Botoks Farklı Mı?

Hayır. Botoks maddesi yüzün ve dekolte bölgesinin her bir bölgesinde aynı şekilde uygulanmaktadır. Sadece uygulama alanına ve bölgedeki kırışıklıkların oranına göre dozu azaltılıp, arttırılmaktadır. Kliniğimizde uygulanan tüm botoks uygulamaları, kaş arası botoks, dekolte botoksu, terlemeye yönelik botoks uygulamaları uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Son derece güvenilir ve etkili bir uygulama olan botoks hakında tüm detaylı bilgiye internet sitemiz olan www.drmustafakaratas.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir