Bayanlar Tarafından En Çok Tercih Edilen Tunik Modelleri

Tesettür giyim için artık eskiden yapılan tesettür elbise ve abiye tasarımları son yıllarda moda tasarımcılarının özel olarak tesettüre uygun bir şekilde yapmış oldukları tasarımları ile günümüze daha çok renkli, daha çok desenli ve daha çok modelde sunuluyor. Bu modellerin çoğalması sadece ferace modelleri için değil bir çok elbise modeli tunik modeli ve abiye elbise modellerinde de tüm tesettürlü bayanların gözlerini dolduruyor. Fakat tunik, sadece tesettürlü olan bayanların değil tüm bayanların pratik bir şekilde kullandıkları yarım elbise olarak gardıroplarında boy gösteriyor. Tunik sadece günlük kullanım için düşünüldüğünde sade ve farklı renklerde olarak görülebilse de aslında tunikler sadece günlük olarak değil özel gün ve özel gecelerde de kullanılıyor.Rahatlıkla günün her anı ve özel günler için de tercih edilebiliyor. Tesettürlü olan bayanlar için artık giyimin vazgeçilmez modeli olan elbise çeşitleri her modelde kullanılabiliyor.

Tesettürlü bayanların çoklukla kullanmış olduğu tunik modelleri her zaman sezonlara bağlı olarak değişik model farklılıkları göstererek üretiliyor. Bu farklılıklar ile birlikte ortaya çok çeşit içeren yeni modeller de birlikte çıkıyor. Tercih edilen renklerin bolluğu tunikler için tesettür oluşturduğu gibi bu tesettür model tunikler altına tercih edilmekte olan pantolon ve eteklerin de tercihi tunikler ile birlikte yapılması gerekiyor. Çünkü seçim yaparken tunik mutlaka bazı renklerde ve desenlerde seçiliyor. Hatta bazı tuniklerin üzerinde işlemelerin bulunması tunik altında kullanılmak istenen pantolon veya eteklerin seçimlerini yaparken bayanların bu konuda zorlanmasına sebep oluyor. Her yaş grubu için üretilen bu tuniklerin kumaş seçimleri de her çeşit kumaştan yapılabiliyor.

Günlük Tunik Modelleri

Bayanların genellikle elbise seçimlerinde, günlük, arkadaş gezisi, sokak gezisi veya özel günler olarak ayırmış oldukları kıyafetleri bulunmaktadır. Bu kıyafetleri bazı bayanlar öyle iyi bir şekilde ayrım yaparak kullanırlar ki özel günlerde giymesi gerektiğini asla günlük olarak giymedikleri gibi, günlük olarak ayırdıkları kıyafetleri de özel günlerinde giymezler. Özel gün tunik seçimlerinde her zaman işlemeli, tül işlemesi olan veya değişik tasarım ile oluşturulmuş tunikler yer alırken, günlük tunik modelleri genellikle düz olarak tasarlanır. Günlük olarak tasarlanan tunikler ise yazlık ve kışlık olarak birbirinden ayrılır. Bazı tunikler bayanlar tarafından triko olarak tercih edilirken bazı bayanlar için kalın kadife kumaşların tercihi her zaman kış aylarında öncülük kazanmaktadır.

Bayanların tunik seçimlerinde her zaman tunik alt kısmına giymeleri gereken eteklerin veya pantolonların seçimleri de önemlidir. Bu seçim aslında bir tuniğin ne için kullanılacağı belirlendikten sonra seçim yapılması gereken bir ayrıntıdır. Günümüzde bir çok tunik seçimi de tesettür abiye için yapılmaktadır. Tesettürlü olan bayanların abiye seçimleri bazı zamanlarda tüm beden tarlatanlı ve uzun elbiseler olarak görülürken, bazı bayanlar için bu seçim tunik pantolon veya tunik elbise ile yapılmaktadır. Günlük olarak yapılan tercihlerden daha farklı modellerin üretimlerinde aslında bayanlar tarafından abiye olarak seçilen tuniklerin üzerinde kullanılan şal başörtülerin de abiye olarak tasarlanması bayanların daha şık bir abiye seçimi yapmalarını gerçekleştirmelerine sebep olmaktadır.

Abiye seçimi yaparken bayanların en fazla dikkat ettikleri konu aslında çanta eşarp ve ayakkabı seçiminde olması gereklidir. Bu şekilde yapılan seçimlerde ayakkabı çantaya çanta ise eşarba uydurulması gereklidir. Uygun bir biçimde aslında tüm hepsi aynı kategoriden seçilen bu kıyafetlerin renklerinin de birbirine uyum sağlaması çoğu bayan için önemlidir. seçim yapılırken başörtü seçimlerinde kullanılan şalların renkli yapıları, parlak yapıları abiye kıyafetler üzerinde kullanılmak için seçilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir