Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

İlerleyen yaş veya stresten dolayı cilt zamanla sarkmaya ve eski görünümü kaybetmeye başlar. Evinizde kolayça hazırlayacağız cilt sıkılaştırıcı yüz maskeleri sayesinde doğal yollarla cildinize bakım yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Yüz Sıkılaştırıcı Maya Maskesi

  • 1 yemek kaşığı kadar süt
  • 1 yemek kaşığı kadar yaş maya

Öncelikle temin etmiş olduğunuz yaş maya ve sütü ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüz hatlarınıza yayarak iyice sürün. Sürme işlemi bittikten sonra 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Uyguladığınız bu maske ile cildiniz tamamen sıkılaşacak ve parlayarak güzel bir görünüme kavuşacaktır. 2 günde bir uygulayacağınız bu maskeyi özel günleriniz veya günlük yaşantınızda uyguladığınız makyajdan önce yaptığınız taktirde daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Losyon

  • 1 yemek kaşığı kadar limon suyu
  • 1 yemek kaşığı kadar elma suyu
  • 1 yemek kaşığı kadar maden suyu

Temin etmiş olduğunuz malzemeleri ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Ufak haznelere sahip buz kalıbı temin ederek bu karışımı kalıba dökün ve daha sonra buzluğa atın. Hazırlanan bu karışımı her sabah donan bu buz parçasını cildinize masaj yapar gibi sürün. 3 Günde bir bu karışımı uygulayarak cildinize bakım yapabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

1 yemek kaşığı kadar kil
1 yemek kaşığı kadar bal
1 yemek kaşığı kadar yoğurt

Temin etmiş olduğunuz malzemeleri ufak bir kap içerisine koyarak kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürerek 15 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra ılık su ile ıslatılmış bir bez ile karışımı sürdüğünüz bölgeleri iyice temizleyin. Daha sonra cildinizi önce ılık su daha sonra soğuk su ile yıkayın. Hafta minimum 2 defa bu karışımı kullanarak cilt bakımınızı yapın.

Doğal yollarla cilt sıkılaştırıcı tonik yapımını öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir