Dermalogica

Dermalogica 1986 yılında Los Angeles’da kurulmuştur. İngiltere’de cilt bakım terapi eğitimi almış olan Jane Wurwand tarafından kurulmuştur. Dermalogica ürünleri ilk günden bu yana ABD’de üretilmektedir. Ayrıca hiçbir zamanda hayvanlar üzerinde herhangi bir deney yapmamışlardır. Dermalogica doktorlar ve terapistler tarafından güvenle önerilen bir markadır. Bu markanın amacı uygulanması zor cilt bakım ürünleri ve uygulamalarının daha basit bir hale getirilmesidir. Araştırmalar sonucunda da ortaya çıkan ünlü bir markadır. Dermalogica sağlıklı bir cilt prensibini temel almakta ve son derece doğal içerikli ürünler geliştirmektedir.

Dermalogica; ne güzel, ne şımartan ne de lükstür. Tüm ilgisi ve amacı sizlerin cilt sağlığınız adına yeni bir seviyeye doğru rehberlik etmektir. Ürün ambalajlarının banyonuzda renk uyumu yaratmasa da içeriğinin son derece işe yarar olduklarından emin bir markadır. Markanın bu konuda ki kendine olan güveni de tüm dünyada yer alan terapistlerin bakım sıralarında ürünleri kullanıp son derece etkili sonuç almalarından gelmektedir. Ürün çeşitleri; cilt temizleyici, tonik, maske, nemlendirici, göz bakım ürünü, güneş koruma ürünü, anti aging ürünler, vücut terapi ürünleri ve de günlük bakım ürünleridir.

Dermalogica’nın multi-active toner ürünü bulunmaktadır. Bu ürün son derece hafiftir ve yüz sprey toniğidir. Görevi ise cildinizi nemlendirip, ferahlatmasıdır. Bu sprey tonik cildi temizledikten sonra kullanılması gereken Dermalogica Nemlendiricisinin kullanılmasından hemen önce uygulanmalıdır. Amacı ciltteki nem emilimini hızlandırarak cildi hazırlamaktır. Ferahlatıcı yüz spreyinin içeriğinde nem tutuculara ilave olarak da yatıştırıcı Lavanta, Dağ Tütünü ve Oğul otu bulunmaktadır. Bu sayede cilt yumuşatılırken nemlendirme sağlanır. Dermalogica ürünlerinde suni renklendiriciler ve kokular bulunmamaktadır. Ferahlatıcı yüz spreyinin faydalarını anlatmak gerekir ise en başında nemlendiricinin emilimini arttırması gelmektedir. Bir diğer faydası ise cilt gözeneklerinin sıkılaştırmaya yardımcı olmasıdır. Bu ürünü tüm yüz ve boyun bölgenize gözlerinizi kapatarak püskürtüp uygulayabilirsiniz. Sonrasında da önerilen Dermalogica nemlendiricisi ile devam edebilirsiniz.

Unutmayın ki cilt bakımı, cilt sağlığınız ile ilgili olması sebebiyle en az dişlerinize göstermiş olduğunuz bakım kadar önemlidir. Nasıl dişlerinizi her gün fırçalamanız gerekiyor ise cilt bakımınızı da yapmanız gerekmektedir. Cildinizin her geçen gün daha iyi olduğunu ve iyi kaldığını hissetmek istiyor iseniz Dermalogica ürünlerini kullanabilirsiniz. Çünkü Dermalogica dünya çapındaki cilt bakım profesyonellerinin ve de editörlerin en çok beğendiği ve de en çok ödül alan ürüne sahip bir markadır.

Dermalogica ürünlerinin tamamının içinde Mineral yağlar kullanılmamaktadır. Çünkü mineral yağlar cilt problemlerini ciddi derecede tetiklemektedir. Ürünlerin içeriğinde suni kokular, kurutucu alkoller ve renklendiriciler bulunmadan Amerika’da üretilirler. Cildinizin ihtiyaç duyduklarınızı size başarıyla verebilen Dermalogica, özel formülleri ve güçlü içerikli yapısıyla cildinizi daha sağlıklı bir yapıya ulaştırır. Dermalogica nemlendiricileri de son derece başarılı bir formüle sahip ürünlerdir. Örneğin kuru ve zamansız yaşlanan ciltler için olan nemlendirici kreminden bahsedelim. Ürünün başlıca faydası kuru ciltler için son derece besleyici bir antioksidan nemlendirici olmasıdır. Kuruluktan kaynaklı olan çizgileri ve de cildinizde ki kötü görünümü pürüzsüzleştirmektedir. Çevresel etkenlerin sebep olacağı zararlara karşı da koruyucu bir yapıdadır. İçeriğinde bulunan Ekinezya ve Çayır Melikesi ile beraber kullanılmış Yabani Yer Elması ve Üzüm çekirdeği, yaşlanma belirtilerini azaltmaktadır. Cildinizin daha pürüzsüz ve oldukça sıkı görünmesine de katkı sağlamaktadır. Dermalogica ürünlerinde suni koku ve renklendiriciler bulunmamaktadır. Cildinizin nem kaynını azaltmasına destek olan bu nemlendirici ince çizgilerinizin de görünümünü azaltarak cildi yumuşatmaya yardım eder. Bu kremi nemli olan yüzünüze ve boynunuza hafif yukarı bir şekilde masaj yardımı ile uygulayabilirsiniz. Sabah ve akşam olarak günde iki defa uygulamayı unutmayınız.

https://www.dermoeczanem.com/dermalogica

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir