Erkeklerde Cilt Bakımı

Cilt bakımı, genel olarak kadınlara özgü bir bakım türü olarak bilinse de özellikle son yıllarda bu algı bir nebze de olsa kırıldı. Artık sadece kadınlar değil, aynı zamanda erkekler de cilt bakımı yapıyor ve bakımlarına önem gösteriyorlar. Peki erkekler cilt bakımında ne tür bir yol izlemeli?

Erkeklerde cilt bakımı, bayanların tercih ettiğinden biraz daha farklı. Bunun sebebi ise erkek cildinin kadın cildine göre daha kalın olması. Buna göre erkek cildinde yağ oranı daha yüksek olduğu gibi sivilcelenme ihtimali de daha fazla olmakta. Dolayısıyla cilt bakım sürecinde botoks ve dotoksun önemi daha da artıyor. Ayrıca cilt maskeleri vb. uygulamaların da bu süreçte kullanılması mümkün.

Erkek cilt bakımında aynı zamanda tüy sorunu da önemli bir problem. Vücudun kendini iyi bir şekilde yenileyebilmesi ve bununla birlikte tüylenmenin ideal boyutlarda tutulması bu süreçte önemli bir aşama. Bu noktada erkeklerin de epilasyona başvurması mümkün. Epilasyon yardımıyla tüylerin inceltilmesi ve ideal formuna sokulması, cilt bakımın sağladığı gibi terlemeyi de ideal seviyede tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir