Karaktere Uygun Saç Modelleri

Sosyal çevremizde pek çok karakterde insan ile muhatap oluruz. İyi tanıdıklarımız dışında diğer kişililerle irtibat kurarken ister istemez hepimizin zihninde deneyimlerimizden kaynaklı ufak da olsa dış görünüme bağlı bir ön yargı oluşmaktadır. Bu ilk izlenimler, iletişimin devamlılığında büyük katkılar sunmaktadır. Kimi durumlarda ilk izlenimler neticesinde ilişkiler hiç olmayacak şekilde kopabilmektedir. Gerek kişilerin kendini ifade ediş tarzları, gerek giydikleri kıyafetler, gerekse kullandıkları saç modelleri; karşılarındaki insanın ön yargılarını şekillendirmektedir. Örneğin büyük bir holdinge iş görüşmesine gidilirken günlük saç modellerinin kullanılması karşıdaki kişiye oradaki çalışma ortamına uyum sağlayamayacağı izlenimini verebilmektedir. Dış görünüşe gösterilen ön yargılar için bu ve bunun gibi pek çok örnek gösterilebilir.
Karşımızdaki insana kendimizi ve karakterimizi doğru ifade edebilmek, ilk anda doğru ön yargıların oluşturulmasını sağlama yolunda; karaktere uygun saç modelleri bayan ve erkekler için büyük bir önem taşımaktadır. Bu makalemizde belli başlı karakterlere uygun bayan ve erkek saç modellerini derlemeye çalışacağız.

Yumuşak ve Neşeli Mizaçlılar İçin Saç Modelleri

Kestane ya da siyah saç renginde olmak daha yumuşak mizaçlı görünülmesi açısından önemlidir. Bayanlarda kahkül ve dalgalı saç; erkeklerde ise yandan ayrılmış saç; yumuşak ve neşeli bir izlenim oluşturacak saç modelleridir. Bu tip saç modellerini taşıyan kişiler; özellikle ortamlarda sorgulanmadan kabul gören, tepki çekmeyen, güvenilen kişiler gibi algılanmaktadır. Kendisine güvenilmesine ihtiyaç duyan bayan ya da erkekler bu saç modelleri uygulayabilirler.

Sert Mizaçlılar İçin Saç Modelleri

Ciddi ve soğuk ruh haline sahip olanlar ve böyle olduğunu en açık şekilde yansıtmak isteyenler sarı saç rengini kullanabilmektedirler. Bayanlarda tepeden topuz saç modeli, erkeklerde de ayrılmadan arkaya doğru taranmış saç modeli, ciddi mizacı ve işine düşkünlüğü en güzel şekilde yansıtacaktır. Özellikle iş görüşmelerinde ciddi görünüş büyük avantaj sağlayacaktır.

Asi Mizaçlılar İçin Saç Modeli

Ruhi dalgalanmaları simgeleyen kızıl ve tonları bu kategoride değerlendirilmektedir. Özellikle beyaz ten, kızıl saçın karşıdaki insanda oluşturduğu duygusal tepkinin yoğunluğunu daha da arttırmaktadır. “Asiyim ve bunu göstermeyi seviyorum.” diyenler için Bayanlarda kısa ve asimetrik saç modelleri; erkeklerde ise “side part” saç modelleri asi ve cesur bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir