Kimyasal Peeling

Derinin çeşitli tabaklarının meyve asitleri ya da kimyasal asitlerle temizlenip canlandırıldığı bir işlemdir. Kimyasal peeling özellikle sivilceli, akneli, lekeli ve ciltlerin yanında aynı zamanda antiaging tedavisi uygulanırken özellikle ince kırışıklıkların tedavisinde de kullanılır.

Kimyasal Peeling Uygulaması

Bu uygulamanın üç tipi bulunmaktadır. Yüzeyel, orta ve derin peeling olmak üzere isimlendirilir. Bunlar arsında en ideal olanı yüzeyel peelingtir. Orta ve derin peeling türlerinde cildin daha derinlerine işlem yapıldığından soyulma ve yanığa benzer iz kalma riski yüksektir. Fakat yüzeysel peeling cildin en üst tabakasına uygulandığından yüzeyel peelingin bu ve benzeri riskleri yoktur.

Yüzeysel Peeling

Cildin en problemli ve yağlı tabakası olan üst tabaka bazı özel solüsyonlarla temizlenir. 15 dakikalık bir işlemdir. Sonrasında kişi sadece küçük bir hassasiyet hisseder. 2-3 haftalık aralıklarla tekrarlanmasında fayda vardır. Kızarıklık, soyulma yapmaz. Seanslara uyulduğunda oldukça iyi bir sonuç verir. Kimyasal peeling sivilce ve akne sorunu olup da bir türlü iyileştiremeyenler için iyi bir alternatif tedavi şeklidir. Ehil ellere yaptırdıktan sonra korkulacak bir durum yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir