Kırışıklık Bakımı Nasıl Olmalı

Alnınıza C Vitamini

Gençleştirici DHEA hormonu tüm eczanelerde yok satıyor. DHEA hormonunun içerdiği etkili maddeleri, ek olarak avokadoda da bulabilirsiniz. Alın bölgeniz için, 2 hafta boyunca her akşam limon suyu ile avokado tüketin. Çünkü limon suyunda bulunan C vitamini, avokadoda bulunan maddelerin etkisini artırır. 4 gün içinde tesirini göstermeye başlar. Cilt bakımı konusunda yapılacakların başında gelen bir etken bu husustur.

Üst Dudağa Zeytinyağı

ÜST dudak çevresi çoğu süre ihmal edilir. Oysa bu bölge hızla rutubet kaybına uğrar. Bu durumda en büyük destekçiniz zeytin. Üst dudağınıza birkaç damla zeytinyağı sürüp, parmak uçlarınızla hafifçe üzerine vurun. Bu hareket kan dolaşımını hızlandırır. Yağ ise cildi yumuşatır. Ek olarak bu zeytinyağlı dudak bakımına ek olarak her gün 2 defa yüz jimnastiği yapın. Bu tarz şeylerin tesiri 2 hafta içinde görülebilir.

Ağız Çevresine Soya

Yüzünüzde burun çevresinde başlayıp, ağız bölgesinde sonlanmış olan bir çizginin oluşmasını istemiyorsanız, doğal maddeler ve masajla kolayca önleminizi alabilirsiniz. Bunun için, bol miktarda soya ürünü tüketin. Çünkü bu ürünler, flavonoit olarak adlandırılan hücre koruyucu maddeler ihtiva ederler. Bu maddeler hem de bazı bakım kremlerinde de bulunuyor. Flavonoit içeren kremleri problemli bölgelerin üzerine sürüp, 5 dakika kadar parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın. Her gün kullandığınız takdirde, 2 hafta içerisinde etkili bir sonuç almanız mümkün olacak. Cilt bakımı için yaptıklarınızın en erken meyvesini alacağını cilt bölgeniz burasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir