Kıyafetlerde Hangi Desenleri Artık Tercih Etmemeliyiz?

2017 modasının trendlerini öğrenirken, aslında hangi parçaların ve desenlerin de artık moda sayılmadığını öğrenmek gerekiyor. Alışveriş yaparken bu detaylara dikkat ederek, demode görünmekten kolayca kurtulabiliriz. Özellikle desen seçimi, kıyafetlerimizin ve kombinlerimizin şık durabilmesi açısından oldukça önemli.

Geometrik desenler, uzun yıllardan beri moda kabul edildi ve hem kadın hem de erkek giyim modasında oldukça fazla şekilde yerini aldı. Ancak artık ömrünü doldurdu demek mümkün olacaktır. Dairesel formlarda tasarlanan elbiseler ve etekler, kare şeklinde devam eden gömlekler, üçgen desenli sweatshirtler artık demode sayılıyor. Artık çiçek ve hayvan figürlerinden oluşturulan özgün desenler trend olarak kabul ediliyor. Ekose ve puan desenleri de eskisi kadar ön planda değil. Soyut desenlerden ziyade, somut desenler ve yazılar günümüz modası içerisinde daha fazla görülmektedir. Şehir siluetleri ile tasarlanan parçalar da son 10 senedir moda içerisindeki yerini koruyordu. Ancak 2017 modası ile birlikte bu desenlerin de klişe olarak kabul edildiğini belirtmek gerekiyor.

Desensiz kıyafetleri sevenler için de iyi bir haber; tek renkten oluşan minimalist parçalar, bu senenin en çok dikkat çeken moda konusu haline gelmiş durumda. Kombinleri desenler yerine aksesuarlar ile hareketlendirmek trend kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir