Lazer Epilasyon Klinikleri

Lazer epilasyon klinikleri mutlaka hekimlerin de yer aldığı merkezler olmalıdır ve doktorların yer almadığı merkezlerde kesinlikle lazer epilasyon ya da diğer medikal işlemler yaptırılmamalıdır. Lazer epilasyon uygulaması her ne kadar basit bir işlemmiş gibi görünse de ve her ne kadar sağlık açısından herhangi bir zararı olmasa da doktor kontrolünde yapılmadığı takdirde cilde fazla gelebilecek ışınlar ya da atım hızı ve cihaz seçeneği gibi durumlardan dolayı, bilinçsiz ellerde yapılan her bir işlem cildinizde geri dönüşü olmayacak sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle de lazer epilasyon klinikleri, son derece dikkat edilmesi gereken ortamlardır.

Lazer Epilasyon Klinikleri Nasıl Olmalı?

Lazer epilasyon uygulaması yapılan klinikler, merkezler ve hastanelerde mutlak suretle bir hekim ve cilt uzmanı bulunmalıdır. Her bir uygulama öncesinde hekimler kişilere cilt analizi yapmalı ve steril bir ortamda uygun cihazlar ile işleme başlamalıdır.

Gebelikte Lazer epilasyon uygulaması da yine en çok sorulan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır. Gebelik sürecinde lazer uygulaması hekimler tarafından önerilmemekle birlikte, bu durumun nedeni ise sağlık anlamında anne adaylarına ya da bebeğe vereceği zarardan ötürü kesinlikle değildir. Gebelikte lazer epilasyon uygulamasının hekimler tarafından önerilmeme nedeni, hormon açısından işlemin bu süreçte yararlı olmayacağındandır. Yani bu süreçte hormon seviyeleri değişkenlik göstereceğinden tüy artışına ya da azalmasına lazer epilasyon uygulaması etki etmeyebilmektedir. Paranızı ve zamanınızı çöpe atmamanız için de bu süreç içerisinde lazer uygulaması yapılması önerilmemektedir.

Erkek lazer epilasyon uygulamaları da yine özellikle erkeklerin ağrı ve acı eşiğinin kadınlara oranla daha düşük olması nedeni ile eskiden hiç tercih edilmemekteydi. Ancak şimdilerde gelişen yeni cihazlar sayesinde ağrısız, acısız ve çok daha konforlu bir şekilde lazer epilasyon uygulamalarından yararlanmak mümkün olabilmektedir. Erkek lazer epilasyon uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen cihazlardan biri de buzlazer teknolojisidir. Kolay uygulanımı ve acısız olması erkeklerin de tercih etme nedenleri arasında yer almaktadır.

Buzlazer cihazının işleyişi ve hangi kliniklerde uygulama yapıldığı hakkında bilgi ve iletişim için www.buzlazer.com’u tıklayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir