Lazer Yöntemi İle Nasır Tedavisi

Nasır Nedir?

Nasır deri kısımlarında genellikle sürtünme ve tahriş bölgelerde ön görülen deri dokularının sertleşmesi ile meydana gele bir tür deri rahatsızlığıdır. Bu hastalık genelde ayak parmaklarında ve ellerde sık sık meydana gelen bir hastalıktır. Nasırlanmış bölgelerin başında parmaklarda meydana gelir diye bahsetmiştik sizlere parmaklar kadar parmak aralarında da sık sık meydana gelir. Onlarca nasır tedavisi yöntemi arasında en sağlam ve kesin çözüm lazerle nasır tedavisini uygulamaktır.

Lazer Yöntemi İle Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nasır hastalığının tedavilerinin arasında en etkili ve kesin çözüm olarak sunulan lazer yöntemine ilk etapta nasırlı bölgenin hassasiyeti ve derinliği hesaplanır. Daha sonra nasırlı bölgeye lokal anestezi uygulaması sağlanır. Nasırlı bölgenin lazer tedavisi için uygulanan lokal anestezi sonrasında tedaviye başlanmaktadır. Deride oluşan sert bölgelere lazer ile tedavi uygulanarak nasırlı bölgeyi yumuşatıp sertliğini ortadan kaldırır.

Derin Nasırlar İçin Tedavi Seansları Ne Kadar Sürer ?

Derinliği yüksek olan nasırlar genelde ayaklarda oluşmaktadır, genelde yanlış veya dar ayakkabı seçimlerinden de oluşmaktadır. Seans aralıkları 14-21 gün olmak üzere 3-4 seans arası sürmektedir.

Lazer Tedavisinden Sonra Neler Yapılmalı?

  1. Ellerde oluşan nasırlı bölgelerin tekrar aktif hale gelmemesi için kimyasal maddelerden kendinizi uzak tutmanızda fayda olacaktır.
  2. Ayak bölgelerindeki nasırlar günlük hayatınıza bağlıdır, fazla hareketlenme ayak nasırlarınızın tekrar dirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu gibi günlük hayatınızda ise dar ayakkabılardan uzak durun ve ayak serçe parmaklarınızı sıkan veya baskı yapan bu tür engellerden kaçınmanız gerekmektedir. Aksi takdir nasırlı bölge tekrar aktifleşerek yerini alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir