Parlak ve Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Maskesi

Günümüzde bakımlı biri olmak, hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem taşımaktadır. Bakımlı görünmenin yolu ise kıyafet, cilt ve saçlardan geçmektedir. Özellikle kadınların büyük önem verdiği saçlar, evde yapılacak kolay maskeler sayesinde parlak ve sağlıklı bir hale bürünebilir. Ayrıca kolay olduğu kadar ucuza mal olacak bu uygulamalarla, pahalı saç bakım ürünlerine para vermekten kurtulabilirsiniz. Evde parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız, yazımızın devamına göz atın;

Yumurta İle Göz Alıcı Saçlara Sahip Olmanın Yolları!

Cilt bakımında sıklıkla kullanılan yumurta, saç bakımında da büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle yumurta ve birkaç ek malzeme ile, ucuza mal olacak saç maskeleri yapabilirsiniz. Özellikle yumurta sarısı, saçlar için önemli bir besleyicidir. 1 yumurta sarısı ve birkaç çay kaşığı hint yağını karıştırarak, kolay ve etkili bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi saçlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra, 5-10 dakika bekletip iyice durulamanız gerekiyor. 15 günde bir uygulayabileceğiniz bu maske sayesinde, saçlarınızın parlaklaştığını ve yumuşacık olduğunu farkedeceksiniz.

Bunun yanı sıra 2 yumurtayı akıyla birlikte çırparak, saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu işlemde saçlarınıza yumuşaklık kazandıracaktır. Saçınıza uyguladığınız yumurta kuruyana kadar bekleyip, şampuan ile iyice durulamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi ayda bir uygulamanız kafidir.

Saçınıza uygulamak için hazırlayacağınız iki yumurta ve bir miktar süt karışımı, saçlarınızı ışıl ışıl yapacaktır. Bu karışımı saçınıza uyguladıktan sonra 5 dakika bekletip, iyice durulamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir