Saç Dökülmesi Çeşitleri ve Tedavi Yöntemleri

sac-dokulmesi-cesitleri-ve-tedavi-yontemleri

Kadın erkek bir çok kişinin muzdarip olduğu saç dökülmesi her yaşta karşılaşılmakla birlikte farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bu konuda çok tavsiyeler dinlemiş ya da okumuş olabilirsiniz. Saç dökülmesinin tedavi seçeneklerini sizler için derledik.

Atılması gereken ilk adım dökülmenin nedenine göre tedavi uygulamaktır. Yapılan kan tahlilleriyle kandaki saç dökülmesini  ortaya çıkaran sebep aranır.  Demir eksikliği, D ya da  B 12 vitamin eksiklikleri var ise bu sorun vitamin takviyeleriyle giderilir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi
Erkek tipi saç dökülmesinde saç köklerinde artmış olan erkeklik hormonu buna sebep olur. Bu hormonu baskılayacak topikal yani sprey ürünler, ağızdan alınabilecek bitkisel ilaçlar ya da ilaç tabletleri ile tedavi yapılır.

Saç Kıran Hastalığı
Saç kıran hastalığındaysa o bölgeye uygulanan enjeksiyonlar ilk tercih edilen tedavi yöntemidir. Bunun yanında o bölgeye uygulanan kremler de saçların daha kolay ve kısa sürede tedavi eder.

Saç Mezoterapisi
Saç diplerine ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerin enjekte edilmesiyle yapılır. Bu sayede saçlar hem canlılık kazanır hem de saçların daha kısa sürede ve sağlıklı olarak uzamaları sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir