Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

sac-dokulmesine-ne-iyi-gelir

Özellikle bayanlar tarafından değer verilen noktalardan birisi saçlardır. Saçların boyanması, taranması, şekil verilmesi ve çeşitli şekillendiriciler kullanılarak belirli bir görünüme kavuşulması şeklinde gerçekleşen bakım adımları neticesinde çoğu zaman dökülmeler görülmektedir. Ayrıca demir ve çinko eksikliği neticesinde de saç dökülmesinin meydana geldiği görülmektedir. İşte bu nedenle saç dökülmesine karşı ne iyi gelir sorusunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Saç Dökülmesine Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

Deniz ürünleri, kuru yemişler, süt ürünleri, sebzeler ve et ürünleri saç dökülmesine iyi gelecek vitamin ve mineralleri içermektedir. Demir ve vitamin bakımından yeşil sebzeleri bol bol tükettikçe saçlarınızın daha güçlü olduğunu fark edeceksiniz. Aynı zamanda C vitamini bakımından zengin olan narenciye meyvelerini tüketmek de aynı etkiye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kür Tarifi

2 yemek kaşığı çam terebenti yağından alarak, 2 yemek kaşığı badem yağını, 3 yemek kaşığı zeytin yağını, 2 yemek kaşığı balı ve 2 adet E vitamin kapsülünü karıştırın.

Bu karışımı saç diplerinize uyguladıktan sonra yarım saat içerisinde durulayın ve muhteşem etkisini siz de hemen görmeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir