Saç Dökülmesini Önleyen Ürünler Hangileri?

Stres, hormon bozuklukları, yetersiz ya da hatalı beslenme, az su tüketimi ve daha pek çok unsur saç dökülmesine neden olabiliyor. Mevsim değişikliklerinin dahi saçları etkilediğini ve normalden daha fazla saç kaybına neden olduğunu söyleyebiliriz. Elbette saç dökülmesi sorunu yaşayanlar bu durumu görmezden gelmemeli ve mutlaka hangi nedenle saç kaybı yaşadıklarını araştırmalı. Ancak bir yandan da saç dökülmesine karşı geliştirilen ürünlerden yardım almakta fayda var.

Öncelikle her gün yaklaşık 80 ila 100 arasında bir saç kaybı yaşandığının ve bunun gayet normal olduğunun bilinmesi gerekiyor. 100 rakamı size abartılı gelebilir ancak çoğu zaman kökten ayrılarak dökülen saç tellerinin sadece % 20’sini görebiliyoruz. Bu nedenle aslında 100 saç teli kaybettiğimizin farkına varmıyoruz. Eğer daha fazla saç kaybı meydana geliyorsa önlem almanızda fayda olacak. Aynı zamanda nedeninin araştırılması için bir sağlık kuruluşuna da başvurabilirsiniz.

Bu arada saç dökülmesine karşı geliştirilen çok sayıda ürün bulunuyor. Aralarında oldukça güçlü bir formülle hazırlanan ve ciddi oranda saç kaybını azaltan ürünler de mevcut. Bitki özleri ile hazırlanan ürünlerin çok daha başarılı olduğunu belirtmeliyiz. Tercihinizi bu ürünlerden yana kullandığınızda saçlarınıza aynı zamanda bakım da yapmış olacaksınız.

Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan

Bitkisel ürünler dendiğinde ilk akla gelen marka Yves Rocher oluyor. Dünyanın pek çok ülkesinde saç dökülmesine karşı geliştirdiği ürünlerin yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Özellikle bu amaç için formüle edilen şampuanı aynı zamanda saçlara bakım da yaptığından büyük bir ilgi görüyor. Siz de bu ürünü deneyebilir ve saç kaybını minimuma çekebilirsiniz. Bu tür ürünler saçların daha canlı ve parlak görünmesine de yardımcı oluyor.

Daha yoğun bir ürün denemek isteyenler aynı markanın serumunu kullanabilir. Saç oluşumunu destekleyen ve saç dökülmesini önleyen bu serum güçlü bir formüle sahip ve kısa sürede etkisini gösterebiliyor. Aslında Yves Rocher’nin web sitesinden konuya dair çok daha fazla bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda online olarak da sipariş kabul ediyor. Üstelik siparişleri kısa zamanda ulaştırdığı için uzun süre ürünlerin elinize geçmesini beklemeniz gerekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir