Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

Görsellik hemen herkes için oldukça önemli bir konudur. Dış görünüşü olumsuz yönde etkileyen sivilceler pek çok insanın adeta korkulu rüyasıdır. Bu sorundan bazı doğal yöntemler uygulayarak kurtulmanız mümkündür. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

Elma Sirkesi

Sağlığa büyük faydası olan elma sirkesi aynı zamanda cilt üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Cildin genç görünüm kazanmasını sağlayan elma sirkesi sivilcelerin de adeta kurumasını sağlamaktadır. Bunun için 1 bardak suya bu bardağın dörtte biri kadar elma sirkesi konur. Pamuk yardımıyla cilde hafifçe bastırarak dairesel hareketlerle uygulayın. Bir süre bekledikten sonra yüzünüzü hafifçe yıkayın. Bu noktada elma sirkesinin organik olmasına dikkat etmenizde büyük önem vardır. Ayrıca su yerine yeşil çay kullanarak da daha iyi sonuç elde etmeniz mümkündür.

Bal ve Tarçın Karışımı

Bal, antibakteriyel özelliğe sahiptir ve yapışkan yapısı nedeniyle cilde uygulandığında gözenekler derinlemesine temizlemektedir. Bu karışım için 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçını iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze dairesel şekilde hafifçe uygulayın. Yüzünüzde 20 dakika kalan karışımı ılık su ile temizleyin. Sivilceleri geçiren bu karışım aynı zamanda cildi rahatlatmakta ve parlak görünüm vermektedir.

Karbonat Maskesi

Hemen her evde bulunan karbonat, cilt yapısı üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Özellikle yağlı ciltlerde daha etkili bir yöntemdir. Bu maske için karbona ile suyu koyu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu cildinize yedirerek yayın. Sonrasında 15 dakika bekleterek yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Sivilceyi geçiren doğal yöntemler konusunda limon da her an uygulanabilmektedir. Tüm bu yöntemlerden size en uygun olanı deneyebilir ve olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca, sivilcelerle oynamamanız ve cildinizi temiz tutmanız da son derece önemli noktalardır.

Kaynak: http://www.bakimlicilt.net/cilt-sorunlari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir