Siz Uyurken Cildiniz Güzelleşsin!

Biz kadınlar geceleri yatmadan önce cildimize bakım yapmak için sabırsızlanır, heyecanlanırız. Yatağımıza daha uzanmadan hemen önceki zaman dilimi cildimizi şımartıp, stresten arındırmak için harika bir zaman aralığıdır! Tabii ki siz uykuya daldıktan sonra huzurlu uykunun tadını çıkarırken, cildinizin görevi başlıyor: Cildiniz aktif maddeleri absorbe ederek, hücrelerini yenilemeye başlar.

Gece cilt bakımının etkisini artırmak mı istiyorsunuz. Buyurun o zaman nasıl yapacağımızı inceleyelim.

Yüz Bakımı

Yüz bakımı her zaman uygun bir temizlik rutini ile başlar. Makyaj temizleyici ile makyajınızı çıkardıktan sonra bir miktar temizleyici jeli yüzünüze birkaç dakika masaj yaparak uygulayıp durulayınız. Sonrasında gece uyumadan önce uyguladığınız nemlendirici kremi uygulamadan önce Kiehl’s Midnight Recovery tarzında bir serumu sürün. Bu harika uygulama ile sabaha yenilenmiş bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.

Saç Bakımı

Haftada birkaç kez saçlarınıza bakım yağı uygulayıp saçlarınızı topuz yaparak ve ince bir havluya sarınız. Böylece saçlarınız siz uyurken nem kazanıp daha sağlıklı görünebilir. Uyandıktan sonra da saçlarınızı  şampuanla yıkamayı unutmayın. Yapacağınız iş bundan ibaret!

Vücut Bakımı

Banyo yaparken, cildinize peeling yapmak için kendinize biraz zaman ayırmalısınız. Bunu yaparak, cildinizin anında daha yumuşak olmasını ve nemlendirici kremlerin daha etkili olmasını sağlayabilirsin. Yıkandıktan sonra da cildinize ince bir tabaka halinde bakım yağı uyguladığınız takdirde sabaha daha yumuşak bir tenle uyanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir