Yüz Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

yüzdeki tüylerden kurtulma

İstenmeyen tüyler bizi her zaman rahatsız etmiştir. Bu tüylerin oluşma sebebi hormonlardan kaynaklanmaktadır. Yüzündeki istenmeyen tüylerden bahsedeceğiz sizlere. Bunlardan kurtulmanın kolay ve doğal yöntemleri bulunmakta.

Mısır Unu Maskesi

Mısır unu maskesi en sık duyulan maskelerden biridir. Bunun için gerekli malzemeler 1 çay kaşığı mısır unu, 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı şeker. Elimizde olan tüm malzemeleri karıştırıyoruz. Sonra yüzümüze sürüyoruz. Yaklaşık 20 dakika bekleyip bol su ile durulayın. Haftada 2 kere uygulayarak kullanabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal macunu yaparak da tüylerden kurtulmanız mümkün. 2 kaşık zerdeçala süt ekleyerek macun kıvamına getirin. Tüylerin bulunduğu bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekletip durulayın. Bu macunu haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler İçin Bal ve Limon

Her derde deva balı ve renk ağartıcı limon suyunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak tüylerin üzerine sürün. 15 dakika durutun. Tüylerinize iyi geleceğini göreceksiniz.

Yüz tüylerinden kurtulmanın bir diğer yöntemi ise yüzünüze hiçbir şey uygulamadan sadece nane çayı içerek de kurtulabilirsiniz. 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı nane ekleyerek demlendirin. Günde 2 defa tüketerek tüylerden kurtulun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir